Competition program

Sunday, June 21, 2015
  •  

          men
          women

     

     

    Time Hall OS Koper Arena Bonifika Hall STS
    9:45 -----

    (C3) University of Physical Education (HUN)

    vs

    (C1) Surgut State University (RUS)

    (D3) University “1 Decembrie 1918” Alba Iulia (ROU)
     - (D1) University of Warsaw (POL)
    12:00

    (D2) University of Bologna (ITA)

    vs

    (D3) University of Ljubljana (SLO)

    (A3) University of Vienna (AUT)

    vs

    (A1) University of Ljubljana (SLO)

    (B3) University of Trieste (ITA)

    vs

    (B1) University of Bochum (GER)

    14:15

    (D1) University of Zagreb (CRO)

    vs

    (D4) St Petersburg State University of TD (RUS)

    (C2) University of Bayreuth (GER)

    vs

    (C3) University of Aveiro (POR)

    (B2) University of Nis (SRB)

    vs

    (B3) University of West Hungary (HUN)

    16:30

    (A2) University of Strasbourg (FRA)

    vs

    (A4) University of Craiova (ROU)

    (C1) Lomonosov Moscow State University (RUS)

    vs

    (C4) University of Maribor (SLO)

    (B1) Fatih University (TUR)

    vs

    (B4) University of Rijeka (CRO)

    19:00 OPENING CEREMONY (Titov trg)
    20:30

    (A1) University of Primorska (SLO)

    vs

    (A4) Estonian University of Life Sciences (EST)

    ----- -----
Monday, June 22, 2015
  •  

          men
          women

     

     

    Time Hall OS Koper Arena Bonifika Hall STS
    11:00 -----

    (C2) Istanbul Aydin University (TUR) 

    vs

    (C3) University of Physical Education

    (HUN)

    -----
    13:15

    (D4) St. Petersburg State University of Technology and Design  (RUS)

    vs

    (D2) University of Bologna

    (ITA)

    (D2) University of Zagreb (CRO)

    vs

    (D3) University "1 Decembrie 1918" ALBA IULIA

    (ROM)

    -----
    15:30

    (D3) University of Ljubljana (SLO)

    vs

    (D1) University of Zagreb (CRO)

    (A2) University of Aveiro (POR)

    vs

    (A3) University of Vienna (AUT)

    (B2) University of Strasbourg (FRA)

    vs

    (B3) University of Trieste (ITA)

    17:45

    (A4) Estonian University of Life Sciences (EST)

    vs

    (A2) University of Strasbourg

    (FRA)

    (B3) University of West Hungary (HUN)

    vs

    (B1) Fatih University (TUR)

    (C3) University of Aveiro (POR)

    vs

    (C1) Lomonosov Moscow State University (RUS)

    20:00

    (A3) University of Craiova (ROM)

    vs

    (A1) University of Primorska (SLO)

    (B4) University of Rijeka (CRO)

    vs

    (B2) University of Niš (SRB)

    (C4) University of Maribor (SLO)

    vs

    (C2) University of Bayreuth (GER)

Tuesday, June 23, 2015
  •  

          men
          women

     

     

    Time Hall OS Koper Arena Bonifika Hall STS
    11:00 ----- ----- -----
    13:15 (C1) Surgut State University (RUS)
    vs
    (C2) Istanbul Aydin University (TUR)
    (D1) University of Zagreb (CRO)
    vs
    (D2) University of Bologna (ITA)
    (D3) University of Ljubljana (SLO)
    vs
    (D4) St. Petersburg State University of Technology and Design (RUS)
    15:30 (C1) Lomonosov Moscow State University (RUS)
    vs
    (C2) University of Bayreuth (GER)
    (C3) University of Aveiro (POR)
    vs
    (C4) University of Maribor (SLO)
    (D1) University of Warsaw (POL)
    vs
    (D2) University of Zagreb (CRO)
    17:45

    (B1) Fatih University (TUR)
    vs

    (B2) University of Niš (SRB)

    (A1) University of Ljubljana (SLO)
    vs
    (A2) University of Aveiro (POR)
    (B3) University of West Hungary (HUN)
    vs
    (B4) University of Rijeka (CRO)
    20:00 (A1) University of Primorska (SLO)
    vs
    (A2) University of Strasbourg (FRA)
    (A3) University of Craiova (ROM)
    vs
    (A4) Estonian University of Life Sciences (EST)
    (B1) University of Bochum (GER)
    vs
    (B2) University of Strasbourg (FRA)
Wednesday, June 24, 2015
Thursday, June 25, 2015
  •  

          men
          women

     

     

    Time Hall OS Koper Arena Bonifika Hall STS
    11:00 University of Aveiro (POR) - University of Trieste (ITA)

    University of Physical Education (HUN) - University "1 Deciembre 1918" ALBA IULIA (ROM)

    -----
    13:15 University of Strasbourg (FRA) - University of West Hungary (HUN) University of Rijeka (CRO) - University of Craiova (ROM) University of Ljubljana (SLO) - University of Bochum (GER)
    15:30 University of Aveiro (POR) - St. Petersburg State University of Technology and Design (RUS) University of Zagreb (CRO) - University of Maribor (SLO) University of Strasbourg (FRA) - University of Vienna (AUT)
    17:45 Lomonosov Moscow State University (RUS) - University of Bologna (ITA) University of Ljubljana (SLO) - University of Bayreuth (GER) Surgut State University (RUS) - University of Warsaw (POL)
    20:00 University of Primorska (SLO) - Fatih University (TUR) University of Niš (SRB) - Estonian University of Life Sciences (EST) University of Zagreb (CRO) - Istanbul Aydin University (TUR)
Friday, June 26, 2015
  •  

          men
          women

     

     

    Time Hall OS Koper Arena Bonifika Hall STS
    11:00 University of Aveiro (POR) - University of Physical Education (HUN) University of Trieste (ITA) - University "1 Deciembre 1918" ALBA IULIA (ROM) -----
    13:15 University of Strasbourg (FRA) - University of Aveiro (POR) University of Craiova (ROM) - University of Maribor (SLO) University of Bochum (GER) - Surgut State University (RUS)
    15:30 University of West Hungary (HUN) - St. Petersburg State Uni. of Technology and Design (RUS) University of Rijeka (CRO) - University of Zagreb (CRO) University of Vienna (AUT) - Istanbul Aydin University (TUR)
    17:45 University of Primorska (SLO) - Lomonosov Moscow State University (RUS) Estonian University of Life Sciences (EST) - University of Bayreuth (GER) University of Ljubljana (SLO) - University of Warsaw (POL)
    20:00 Fatih University (TUR) - University of Bologna (ITA) University Niš (SRB) - University of Ljubljana (SLO) University of Strasbourg (FRA) - University of Zagreb (CRO)
Saturday, June 27, 2015
  •  

          men
          women

     

     

    Time Hall OS Koper Arena Bonifika Hall STS
    8:45 University of Strasbourg (FRA) - University of Maribor (SLO) University of Aveiro (POR) - University of Craiova (ROM) University of Aveiro (POR) - University "1 Deciembre 1918" ALBA IULIA (ROM)
    11:00 St. Petersburg State Uni. of Technology and Design (RUS - University of Zagreb (CRO University of West Hungary (HUN) - University of Rijeka (CRO) University of Trieste (ITA) - University of Physical Education (HUN)
    13:15 University of Ljubljana (SLO) - University of Strasbourg (FRA) University of Primorska (SLO) - University of Bayreuth (GER) University of Bochum (GER) - Istanbul Aydin University (TUR)
    15:30 University of Bologna (ITA)- University of Ljubljana (SLO) Lomonosov Moscow State University (RUS) - Estonian University of Life Sciences (EST) Surgut State University (RUS) - University of Vienna (AUT)
    17:45 University of Warsaw (POL) - University of Zagreb (CRO) ----- -----
    20:00 Fatih University (TUR)- University Niš (SRB ----- -----
    after mtc CLOSING CEREMONY    
Sunday, June 21, 2015
  • FIRST DAY OF COMPETITION

     

          men
          women

     

     

    Time Hall OS Koper Arena Bonifika Hall STS
    9:45 -----

    (C3) University of Physical Education (HUN)

    vs

    (C1) Surgut State University (RUS)

    (D3) University “1 Decembrie 1918” Alba Iulia (ROU)
     - (D1) University of Warsaw (POL)
    12:00

    (D2) University of Bologna (ITA)

    vs

    (D3) University of Ljubljana (SLO)

    (A3) University of Vienna (AUT)

    vs

    (A1) University of Ljubljana (SLO)

    (B3) University of Trieste (ITA)

    vs

    (B1) University of Bochum (GER)

    14:15

    (D1) University of Zagreb (CRO)

    vs

    (D4) St Petersburg State University of TD (RUS)

    (C2) University of Bayreuth (GER)

    vs

    (C3) University of Aveiro (POR)

    (B2) University of Nis (SRB)

    vs

    (B3) University of West Hungary (HUN)

    16:30

    (A2) University of Strasbourg (FRA)

    vs

    (A4) University of Craiova (ROU)

    (C1) Lomonosov Moscow State University (RUS)

    vs

    (C4) University of Maribor (SLO)

    (B1) Fatih University (TUR)

    vs

    (B4) University of Rijeka (CRO)

    19:00 OPENING CEREMONY (Titov trg)
    20:30

    (A1) University of Primorska (SLO)

    vs

    (A4) Estonian University of Life Sciences (EST)

    ----- -----
Monday, June 22, 2015
  • SECOND DAY OF COMPETITION

     

          men
          women

     

     

    Time Hall OS Koper Arena Bonifika Hall STS
    11:00 -----

    (C2) Istanbul Aydin University (TUR) 

    vs

    (C3) University of Physical Education

    (HUN)

    -----
    13:15

    (D4) St. Petersburg State University of Technology and Design  (RUS)

    vs

    (D2) University of Bologna

    (ITA)

    (D2) University of Zagreb (CRO)

    vs

    (D3) University "1 Decembrie 1918" ALBA IULIA

    (ROM)

    -----
    15:30

    (D3) University of Ljubljana (SLO)

    vs

    (D1) University of Zagreb (CRO)

    (A2) University of Aveiro (POR)

    vs

    (A3) University of Vienna (AUT)

    (B2) University of Strasbourg (FRA)

    vs

    (B3) University of Trieste (ITA)

    17:45

    (A4) Estonian University of Life Sciences (EST)

    vs

    (A2) University of Strasbourg

    (FRA)

    (B3) University of West Hungary (HUN)

    vs

    (B1) Fatih University (TUR)

    (C3) University of Aveiro (POR)

    vs

    (C1) Lomonosov Moscow State University (RUS)

    20:00

    (A3) University of Craiova (ROM)

    vs

    (A1) University of Primorska (SLO)

    (B4) University of Rijeka (CRO)

    vs

    (B2) University of Niš (SRB)

    (C4) University of Maribor (SLO)

    vs

    (C2) University of Bayreuth (GER)

Tuesday, June 23, 2015
  • THIRD DAY OF COMPETITION

     

          men
          women

     

     

    Time Hall OS Koper Arena Bonifika Hall STS
    11:00 ----- ----- -----
    13:15 (C1) Surgut State University (RUS)
    vs
    (C2) Istanbul Aydin University (TUR)
    (D1) University of Zagreb (CRO)
    vs
    (D2) University of Bologna (ITA)
    (D3) University of Ljubljana (SLO)
    vs
    (D4) St. Petersburg State University of Technology and Design (RUS)
    15:30 (C1) Lomonosov Moscow State University (RUS)
    vs
    (C2) University of Bayreuth (GER)
    (C3) University of Aveiro (POR)
    vs
    (C4) University of Maribor (SLO)
    (D1) University of Warsaw (POL)
    vs
    (D2) University of Zagreb (CRO)
    17:45

    (B1) Fatih University (TUR)
    vs

    (B2) University of Niš (SRB)

    (A1) University of Ljubljana (SLO)
    vs
    (A2) University of Aveiro (POR)
    (B3) University of West Hungary (HUN)
    vs
    (B4) University of Rijeka (CRO)
    20:00 (A1) University of Primorska (SLO)
    vs
    (A2) University of Strasbourg (FRA)
    (A3) University of Craiova (ROM)
    vs
    (A4) Estonian University of Life Sciences (EST)
    (B1) University of Bochum (GER)
    vs
    (B2) University of Strasbourg (FRA)
Wednesday, June 24, 2015
Thursday, June 25, 2015
  • FOURTH DAY OF COMPETITION

     

          men
          women

     

     

    Time Hall OS Koper Arena Bonifika Hall STS
    11:00 University of Aveiro (POR) - University of Trieste (ITA)

    University of Physical Education (HUN) - University "1 Deciembre 1918" ALBA IULIA (ROM)

    -----
    13:15 University of Strasbourg (FRA) - University of West Hungary (HUN) University of Rijeka (CRO) - University of Craiova (ROM) University of Ljubljana (SLO) - University of Bochum (GER)
    15:30 University of Aveiro (POR) - St. Petersburg State University of Technology and Design (RUS) University of Zagreb (CRO) - University of Maribor (SLO) University of Strasbourg (FRA) - University of Vienna (AUT)
    17:45 Lomonosov Moscow State University (RUS) - University of Bologna (ITA) University of Ljubljana (SLO) - University of Bayreuth (GER) Surgut State University (RUS) - University of Warsaw (POL)
    20:00 University of Primorska (SLO) - Fatih University (TUR) University of Niš (SRB) - Estonian University of Life Sciences (EST) University of Zagreb (CRO) - Istanbul Aydin University (TUR)
Friday, June 26, 2015
  • FIFTH DAY OF COMPETITION

     

          men
          women

     

     

    Time Hall OS Koper Arena Bonifika Hall STS
    11:00 University of Aveiro (POR) - University of Physical Education (HUN) University of Trieste (ITA) - University "1 Deciembre 1918" ALBA IULIA (ROM) -----
    13:15 University of Strasbourg (FRA) - University of Aveiro (POR) University of Craiova (ROM) - University of Maribor (SLO) University of Bochum (GER) - Surgut State University (RUS)
    15:30 University of West Hungary (HUN) - St. Petersburg State Uni. of Technology and Design (RUS) University of Rijeka (CRO) - University of Zagreb (CRO) University of Vienna (AUT) - Istanbul Aydin University (TUR)
    17:45 University of Primorska (SLO) - Lomonosov Moscow State University (RUS) Estonian University of Life Sciences (EST) - University of Bayreuth (GER) University of Ljubljana (SLO) - University of Warsaw (POL)
    20:00 Fatih University (TUR) - University of Bologna (ITA) University Niš (SRB) - University of Ljubljana (SLO) University of Strasbourg (FRA) - University of Zagreb (CRO)
Saturday, June 27, 2015
  • SIXTH DAY OF COMPETITION

     

          men
          women

     

     

    Time Hall OS Koper Arena Bonifika Hall STS
    8:45 University of Strasbourg (FRA) - University of Maribor (SLO) University of Aveiro (POR) - University of Craiova (ROM) University of Aveiro (POR) - University "1 Deciembre 1918" ALBA IULIA (ROM)
    11:00 St. Petersburg State Uni. of Technology and Design (RUS - University of Zagreb (CRO University of West Hungary (HUN) - University of Rijeka (CRO) University of Trieste (ITA) - University of Physical Education (HUN)
    13:15 University of Ljubljana (SLO) - University of Strasbourg (FRA) University of Primorska (SLO) - University of Bayreuth (GER) University of Bochum (GER) - Istanbul Aydin University (TUR)
    15:30 University of Bologna (ITA)- University of Ljubljana (SLO) Lomonosov Moscow State University (RUS) - Estonian University of Life Sciences (EST) Surgut State University (RUS) - University of Vienna (AUT)
    17:45 University of Warsaw (POL) - University of Zagreb (CRO) ----- -----
    20:00 Fatih University (TUR)- University Niš (SRB ----- -----
    after mtc CLOSING CEREMONY